Převzali jsme od partnerů

Chytré bydlení: Vaše radiátory si možná zaslouží nový nátěr

Vzpomenete si, kdy jste se naposledy pustili do natírání radiátorů? Možná vás překvapíme, ale optimální je natírat je každé tři roky. Během let jsou vystavené vysokým teplotám, a tak dostává i nátěr pořádně zabrat. Pokud máte radiátory už oprýskané, odřené a jejich barva se loupe, pusťte se do práce!

Spektrum Zdraví: Numerologie na prosinec 2023: Co lze do dalších dnů vyčíst z řeči čísel?

Numerologie je prastará věda, která připisuje význam číslům. Podle ní má každé číslo jedinečnou vibrační energii a symbolický význam. Numerologie předpokládá, že čísla mohou ovlivňovat náš osud i život. A co předpovídá numerologie na poslední měsíc roku 2023?

Spektrum Zdraví: Vánoční trhy 2023 v Česku: Zamíříte do Prahy, Brna, Plzně, Ostravy nebo Hradce Králové?

Vánoční trhy jsou každý rok mezi Čechy velmi oblíbené. Scházejí se na nich rodiny s dětmi, zamilované páry nebo třeba přátelé. Pokud i vy letos zatoužíte po horkém svařeném víně, medovině, vánočních laskominách či jiných dobrotách, zjistěte společně s námi, kam a kdy své kroky nasměřovat.

Chytré bydlení: Hyacint jako vánoční dekorace

Hyacint je obvykle spojovaný s příchodem jara. Ale do vašich domovů může vnést nečekaný nádech svěžesti i během zimního období. Tento jarní klenot se totiž neváže jen na jedno roční období. A v kombinaci s vánočními dekoracemi má co nabídnout i teď.

Spektrum Zdraví: Babiččiny recepty na cukroví, které se musí uležet. Začněte s jeho pečením první adventní týden!

Babiččiny recepty na cukroví v předvánočním období jistě oceníte. Druhy, které potřebují uležet, byste měli začít péct ideálně v prvním adventním týdnu. Proto pro vás máme několik chutných a osvědčených tipů na pracny, linecká kolečka, vanilkové rohlíčky a voňavé medové perníčky. Zpříjemněte si tedy advent a provoňte svůj domov tradičním vánočním kořením či vanilkou.

Spektrum Zdraví: Úplněk v listopadu 2023 přinese velká odhalení i příval mentální energie. Pozor však na impulzivitu!

Úplněk v listopadu 2023 se ponese ve znamení Blíženců a nastane přesně 27. 11. v 10:16. Hlavním tématem kolem tohoto dne bude komunikace. Můžete mít dokonce tendence k vyjadřování typu „co na srdci, to na jazyku“. Přesto volte svá slova uvážlivě, neboť by mohla i ublížit. Tohoto se držte, pokud možno, i několik dní po listopadovém úplňku. Vaše emoce totiž budou jako na horské dráze a hrozí tendence k přehánění. Zjistěte, co čeká a nemine právě vás!

Spektrum Zdraví: Neleskne se vám nádobí z myčky? 5 chyb, kvůli kterým nepracuje myčka nádobí správně

Máte pocit, že vaše myčka nádobí nemyje už tak dobře jako zezačátku? Na vině může být nesprávná péče nebo obsluha myčky. Poradíme vám, jak dosáhnout zářivě lesklého nádobí po každém mytí. Návodů je sice všude poměrně dost, ale naše rady jsou redakcí vyzkoušené a osvědčené. Fungují.

Chytré bydlení: Tipy na dekorace pro hudební nadšence

Také milujete hudbu? Ruku na srdce ¬– vytvořit prostředí, které harmonicky spojuje estetiku s vášní pro hudbu, vyžaduje jemný um. Pokud si přejete, aby každý koutek vašeho domova odrážel vaši vášeň pro hudbu, čtěte dál. Přinášíme několik konkrétních propracovaných tipů na dekorace pro hudební nadšence.

Spektrum Zdraví: Cvičení podle McKenzie metody: Jak může pomoci s bolavými zády?

Na bolesti zad neexistuje žádný univerzální návod. Přesto jsou metody, které si s bolestmi zad umí poradit. Jednou z takových metod je i cvičení McKenzie. Funguje už dlouhá léta a pacientům po celém světě poskytuje úlevu od bolestí a učí je, jak se svým tělem správně zacházet.

Článek 1 lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam dictum tincidunt diam. Phasellus rhoncus. Nullam lectus justo, vulputate eget mollis sed, tempor sed magna. Maecenas ipsum velit, consectetuer eu ...

Zpracování hlívy ústřičné

Čerstvé houby si dopřáváme hlavně v létě a na podzim, kdy houbařská sezóna vrcholí. Neznamená to však, že po zbytek roku musíme jíst jen houby sušené. Existuje totiž několik dalších a obvykle i mnohem chutnější...

Tropické nemoci způsobené hmyzem

Výlet nebo cestování po exotické tropické zemi je jistě překrásný zážitek, ale může se také změnit v pravé peklo. Návštěva států nacházející se v tropickém podnebním pásu s sebou totiž nese značná zdravotní riz...

Veš muňka (filcky)

Infekci tzv. filckami (pedikulóza, pediculosis pubis) řadíme mezi sexuálně přenosné choroby, protože se šíří pohlavním stykem. Způsobuje ji veš muňka (Phtirus pubis).