Převzali jsme od partnerů

Chytré bydlení: Odrůdy brambor: tipy pro rok 2024

Jaro je tady (i když to tak podle počasí úplně nevypadá), a tak přichází čas na plánování výsadby brambor. Právě ty představují jednu z hlavních plodin, které budeme v tomto roce vysazovat. A pozor – výběr správné odrůdy bude mít přímý vliv na úrodu a kvalitu vašich jídel. Proto pro vás máme aktuální tipy na odrůdy brambor, které si zaslouží vaši pozornost.

Spektrum Zdraví: Zdravotní benefity pobytu u moře a kam letos vyrazit na dovolenou?

Plánujete letní dovolenou a hledáte destinaci, kde si nejen odpočinete, ale zároveň uděláte něco pro své zdraví? Pokud ano, pak je pobyt u moře jedním z nejlepších míst, kde můžete trávit svůj volný čas. Podívejte se na zdravotní benefity, které nabízí pobyt u moře a vyberte si z našich 3 tipů na letošní dovolenou u moře.

Chytré bydlení: Kam vyrazit k moři v létě 2024 levně?

Léto je časem, kdy se mnozí z nás touží vydat za teplem a odpočinkem. Pokud stále váháte, kam letos vyrazit na dovolenou, máme pro vás přehled zajímavých destinací, které nabízejí nejen slunce, ale i bohatý kulturní a historický zážitek. Mezi nejoblíbenější destinace pro léto 2024 patří Turecko a Bulharsko. Podívejme se blíže na obě destinace.

Spektrum Zdraví: Chcete mít na léto světlé vlasy? Zapomeňte na chemické barvy na vlasy. Vyzkoušejte přírodní prostředky pro zesvětlení vlasů

Přírodní barvy jsou dnes v módě. Vlasům prospívají, vyživují je a navíc jim dodají odstín, po kterém toužíte. Oproti tomu chemické barvení vlasům škodí. Narušuje strukturu vlasů a poškozuje je zevnitř. Může trvat měsíce až roky, než se vlasy po chemickém barvení vrátí znovu do původního stavu.

Spektrum Zdraví: Náměsíčnost se týká dětí i dospělých. O co jde a jak si s ní poradit?

Náměsíčnost je druh parasomnie. Tedy porucha spánku, charakterizovaná nechtěnými aktivitami během fáze hlubokého spánku. Nejčastějším jevem je chození po pokoji nebo po bytě, ale člověk trpící náměsíčností si může klidně jít do kuchyně připravit jídlo nebo dokonce i řídit.

Chytré bydlení: Dřevěné obklady v interiéru – jaké mají výhody a kam se hodí

Dřevěné obklady do interiéru zaujmou svým teplým a útulným pocitem, který dokážou navodit. Ať už renovujete starší dům, nebo zařizujete novostavbu, dřevěné obklady mohou zásadně ovlivnit atmosféru bydlení.

Spektrum Zdraví: Den Země 2024: Tipy, kam se můžete letos vypravit na oslavy

Den Země je každoroční oslava naší planety. Má za cíl edukaci v oblasti zodpovědnému chování k životnímu prostředí a také upozorňuje na ekologické hrozby. Den Země se slaví téměř po celém světě už od roku 1970 a vždy připadá na 22. dubna.

Spektrum Zdraví: Úplněk v dubnu 2024 a horoskop pro všechna znamení zvěrokruhu: Rak si začne plnit sny a Ryby získají šanci na životní změnu

Úplněk v dubnu 2024 nastane 24. 4. v 1:48 a ponese se ve znamení Štíra. Známý je také pod názvem „Růžový měsíc“, což je zřejmě odvozené od polní květiny zvané plaménka. Právě ta rozkvétá jako první v dubnu a nese jemné růžové kvítky. A co konkrétního přinese tento zářivý měsíc? Bude to zejména šance k sebepoznání. Najednou získáte dost prostoru pro jakousi introspekci a zjistíte, kdo ve skutečnosti jste a kam směřujete.

Spektrum Zdraví: Nejlepší sirupy do kávy si vyrobíte sami doma a za pár korun

Pořádně hořkou a poctivou kávu bez příměsí si jistě dá rád každý. Jsou ale dny, kdy si i tu kávu chceme trošku ozvláštnit. A třeba si i trošku více osladit život. V takovém případě přijde jistě vhod sirup do kávy. Jistě, můžeme si jej koupit. Ale na to, že jde jen o cukr, vodu a příchuť, nám z peněženky vytáhne vcelku dost peněz. Přitom právě sirupy do kávy si snadno můžete za zlomek ceny vyrobit doma.

Článek 1 lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Etiam dictum tincidunt diam. Phasellus rhoncus. Nullam lectus justo, vulputate eget mollis sed, tempor sed magna. Maecenas ipsum velit, consectetuer eu ...

Zpracování hlívy ústřičné

Čerstvé houby si dopřáváme hlavně v létě a na podzim, kdy houbařská sezóna vrcholí. Neznamená to však, že po zbytek roku musíme jíst jen houby sušené. Existuje totiž několik dalších a obvykle i mnohem chutnější...

Tropické nemoci způsobené hmyzem

Výlet nebo cestování po exotické tropické zemi je jistě překrásný zážitek, ale může se také změnit v pravé peklo. Návštěva států nacházející se v tropickém podnebním pásu s sebou totiž nese značná zdravotní riz...

Veš muňka (filcky)

Infekci tzv. filckami (pedikulóza, pediculosis pubis) řadíme mezi sexuálně přenosné choroby, protože se šíří pohlavním stykem. Způsobuje ji veš muňka (Phtirus pubis).