Přírodní afrodiziaka

img

Ať už se jedná o kteroukoli dobu v historii lidstva nebo o libovolnou kulturu či rasu, lidé vždy hledali prostředky, které by dokázaly umocnit touhu a vášeň, zvýšit libido a zvýšit chuť na milostné hrátky. Co konkrétně k tomu lidé užívali, záviselo často na jejich víře (penis tygra, roh nosorožce nebo sušený krokodýlí penis konzumovaný ve starém Egyptě), a také na tom, jaké byliny či suroviny měli k dispozici. Vždy se však museli spoléhat jen na přírodní afrodiziaka.

Přírodní afrodiziaka v průběhu věků

V dřívějších dobách se za povzbuzující potraviny považovala sladká jídla, která stimulovala libido nebo těžko dostupné a vzácné suroviny, které vzbuzovaly potěšení už mnohdy jen tím, že byly získány.

Přírodní afrodiziaka působí různě. Některé vyvolávají dobrou náladu, tedy potěšení díky zvýšené tvorbě serotoninu v mozku (typicky čokoláda), resp. působením na centrální nervovou soustavu. Další přírodní afrodiziaka působí zase na prokrvení orgánů, samozřejmě i pohlavních. To má vliv na celkovou vzrušivost.

Dnes je známa celá řada přírodních afrodiziak. Některá jsou exotická a některá nám rostou možná přímo doma na zahrádce. Pojďme se podívat, jaká přírodní afrodiziaka můžeme bez obav vyzkoušet.

Nejoblíbenější přírodní afrodiziaka:

Víno jako afrodiziakum

Víno patří po staletí k nejužívanějším přírodním afrodiziakům. Rozšiřuje cévy, prokrvuje orgány a uvolňuje celý organismus. Víno k romantickému večeru patří. Pozor si musíte dát jen na množství. O víně platí totéž co o ostatním alkoholu, a to, že větší dávky alkoholu snižují sexuální výkonnost.

Kakao a čokoláda jako afrodiziaka

Kakao a čokoláda jsou stejně oblíbená přírodní afrodiziaka jako je například již zmíněné víno. Čokoláda obsahuje phenylethylamin, který podporuje tvorbu serotoninu a endorfinu v mozku, čímž nepřímo napomáhá zvýšení sexuální touhy. Kakao obsahuje především flavonoidy, theobromin i kofein. Spolu s kávou povzbuzuje, pozvedá ducha a zvyšuje náladu na milování.

Vanilka jako afrodiziakum

Vanilka povzbudí vaše smysly a vytvoří příjemnou erotickou atmosféru. Vanilka, stejně jako třeba skořice nebo kardamom působí hřejivě a vzrušivě i v podobě parfémů nebo vonných olejů. Přírodní afrodiziaka lze vnímat i čichem, ne jen chutí.

Granátové jablko jako afrodiziakum

Granátové jablko je prastarým symbolem milostných slastí. Lze ho vidět na mnoha obrazech s Afroditou, bohyní lásky. Ve starověku se z něho dělalo víno, které se pilo jako nápoj lásky.

Pepř a chilli jako afrodiziaka

Chilli a pepř zlepšují citlivost nervových zakončení, čímž podporuje sexuální vzrušivost a dráždivost. Způsobují prokrvení pohlavních orgánů a tím zlepšují potenci.

Česnek jako afrodiziakum

Česnek pomáhá prokrvení pohlavních orgánů, tedy podporuje nepřímo jejich vzrušivost. Pokud jde o česnek, ten si budou muset vždy dát oba dva milenci, jinak bude účinek spíše opačný.

Celer jako afrodiziakum

Celer je oblíbené přírodní afrodiziakum, a to hlavně pro pány. Celer je velice zdravý a povzbuzuje mužnou sílu.

Zázvor a hřebíček jako afrodiziaka

Zázvor a hřebíček jsou považována za velice zdravá přírodní afrodiziaka, která rozproudí krev v pohlavních orgánech, zahřejí a povzbudí.

Jahody jako afrodiziakum

Jahody, nazývané „plody Venušiny", také mohou zvýšit sexuální touhu, obzvláště se skleničkou sektu.

Čokoláda patří mezi nejúčinnější přírodní afrodiziaka

Piniové oříšky jako afrodiziakum

Piniové oříšky obsahují protein, který zvyšuje vylučování pohlavních hormonů.

Dýňová semínka jako afrodiziakum

Díky vysokému obsahu zinku zvyšují dýňová semínka produkci mužských i ženských pohlavních hormonů.

Přírodní afrodiziaka – rostliny a byliny:

Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný) – zvyšuje sexuální výkonnost u mužů, zlepšuje prokrvení orgánů, dodává energii a vitalitu.

Ženšen - u mužů způsobuje silnou a dlouhotrvající erekci. Zároveň také zahřívá tělo a žene krev do oblasti pohlavních orgánů, čímž dochází i ke zvýšení touhy a žádostivosti. Jedná se o přírodní afrodiziakum pro obě pohlaví. Ženšen zvyšuje také výkonnost a schopnost soustředění, snižuje pocity únavy.

Maralí (parcha léčivá) – používá se kořen a oddenek, vypěstovat lze i u nás. Původem pochází ze Sibiře. Svůj název získala rostlina podle jelenů maralů, kteří ji vyhledávají v období říje. Léčí i neplodnost u žen, impotenci u mužů a působí jako silné afrodiziakum. Můžeme mít čaj Maralan nebo užívat tinkturu Leuzea.

Vitánie – nazývána mnohými jako „zelená viagra" povzbuzuje sexuální apetit. Je to indický ženšen. Působí na prokrvení malé pánve a pomáhá umocnit sexuální prožitek. Působí na sexuální sílu a touhu u mužů i žen. Dokáže také ovlivnit plodnost. Je to léčivá bylina s mnoha pozitivními účinky na zdraví.

Kotvičník zemní – je další „zelenou viagrou", která se používá na zvýšení plodnosti a potence. Je obzvláště vhodná pro muže a ženy nad 40 let, neboť dokáže povzbudit potenci, ovlivnit hladinu testosteronu, podpořit plodnost a léčí potíže s prostatou. U žen pomáhá nejvíce v období klimakteria, zvyšuje hladinu estrogenů a zvyšuje pohlavní dráždivost.

Maca – rostlinka z Peru. U nás lze koupit prášek z jejího kořene. Maca podporuje sexuální funkce, pozitivně ovlivňuje plodnost i potenci. Navrací sexuální sílu a vitalitu.

Jsou španělské mušky přírodním afrodiziakem?

Jak je to se španělskými muškami? Toto světově proslulé afrodiziakum se již ve středověku vyrábělo z hmyzu, a to z brouka Puchýřníka lékařského. Označení španělská muška je jen lidové. Tento brouk obsahuje prudký jed. Užití velmi malého množství tohoto jedu vyvolává podráždění močové trubice, močového měchýře a zvyšuje prokrvení a dráždivost genitálií. Dnes se produkt pod názvem „Španělské mušky" stále hojně prodává, ale preparáty dnes již většinou neobsahují přírodní výtažek z brouka canthadrin. Účinné látky v těchto přípravcích se většinou vyrábí synteticky a hlavní složkou jsou vitamíny a aminokyseliny. Užívání tohoto afrodiziaka není zcela bezpečné při překročení doporučeného dávkování. Mohou se vyskytnout bolesti břicha a průjmy.

Pokud chceme nějaká afrodiziaka vyzkoušet, je lepší zvolit přírodní cestu. Bylinky mají také výtečné účinky na potenci, vzrušivost a sexuální výkonnost. A hlavně jsou bez vedlejších účinků, přičemž mnohdy i léčí. Neměli bychom ale zapomínat, že nejlepším a nejsilnějším afrodiziakem je láska.Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.